Wakacje z dzieckiem

3 października 2014 | Tagi: , ,

Wakacje z dzieckiem Wakacje z niemowlakiem wymagają przede wszystkim dokładnego planowania, ponieważ nie odpowiadamy już tylko za siebie, a dziecku należy zapewnić jak największy komfort. Małe dziecko zupełnie inaczej niż człowiek dorosły reaguje na słone, insekty i tym podobne trzeba się z tym liczyć i zabezpieczyć, aby wakacje były jak najbardziej udane. Na początku trzeba zadbać o dobry transport, jeśli chodzi o dzieci najbardziej trafnym będzie samochód, ponieważ jest on wygodny i bezpieczny dla dziecka. Dzięki zainstalowanemu fotelikowi mamy pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne poza tym własny środek transportu daje nam dużą swobodę i komfort, ponieważ pozwala robić długie przerwy, które w przypadku małych dzieci są koniecznością, dziecko musi zmieniać pozycje często poza tym musi dostać pokarm. Na wakacje warto też pomyśleć jest o wózku, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli swobodnie przemieszczać się w dowolne miejsca jest to ogromna wygoda dla rodziców. Watro jednak wózek przygotować, czyli wyposażyć go w moskitiery chroniące przed insektami oraz parasolki na słoneczne i pochmurne dni. Jeśli udajemy się z dzieckiem nad morze lub inne słoneczne miejsce trzeba też pomyśleć o ochronie przed słońcem dla dziecka. Niemowlęcia nie można opalać, ponieważ jego skóra jest bardzo delikatna i cienka, co za tym idzie nawet kilka minut na słońcu może spowodować jej poparzenia. Dlatego też należy chronić malca przed słońcem, smarować go emulsjami przeciw szkodliwym promieniowaniem oraz wybierać miejsca zacienione. Kolejnym ważnym aspektem wakacji są insekty. Dla dorosłych nie są one zbyt groźne jednak zupełnie inaczej jest, jeśli chodzi o małe dzieci w tym wypadku nawet kontakt z komarem może być groźny. Samo ukąszenie komara powoduje odczyn zapalny skóry należy do tego dodać jeszcze uporczywe swędzenie. Małe dzieci często rozdrapują ranki powodując tym samym jej zainfekowanie. Tym czasem przed tymi owadami można się skutecznie bronić, najlepszym sposobem ochrony małego dziecka jest zakładanie moskitier, można też polewać dziecko, jaki jego ubranko sprejem przeciwko komarom. Dla dziecka substancja ta będzie nie szkodliwa i doskonale ochroni malca przed ukąszeniem. Kolejnym szkodliwym owadem dla naszych malców są osy, ponieważ te mogą je poważnie użądlić. Aby uniknąć kontaktu z nimi najlepiej jest je spokojnie omijać lub zastosować profilaktykę, nie karmić dziecko na dworze słodkimi przecierami, zapach słodkiej papki przyciąga je i zachęca do użądlenia. Nie bezpieczeństw czyhających na nasze dzieci jest bardzo wiele, dlatego też za nim gdzieś się wybierzemy musimy dokładnie wszystko zaplanować i wybrać miejsce bezpieczne dla dziecka.

Kategoria: Porady

Jak wybrać wózek dla dziecka?

8 września 2014 | Tagi: , ,

Jak wybrać wózek dla dziecka? Wybór wózka dla dziecka jest bardzo trudny, ponieważ na rynku pojawia się ich bardzo wiele gatunków. Obecne wózki są zupełnie inne niż te starsze modele, czyli posiadają więcej elementów są ładniejsze i wygodniejsze. Wybór wózka jest bardzo ważny, ponieważ to w nim nasze dziecko spędzi bardzo wiele czasu, nie można ukryć, że jest to też ogromny wydatek, cena dobrego wózka często porównywalna jest do średniej klasy samochodu. Dlatego nim na jakiś się zdecydujemy warto jest zapoznać się z ich budową i udogodnieniami, jakie proponują nam sklepy. Nie wątpliwie ważnym elementem, który powinien podsiać każdy wózek jest amortyzator. Amortyzator jest to nic innego jak mechanizm zabezpieczający wózek przed nadmiernym podskakiwaniu na nie równej nawierzchni. Amortyzatory w wozu mogą być bardzo różne, czyli wykonane z sprężyn, pasów rzemiennych. Wybór zależy przed wszystkim do nas i naszych preferencji. Wózek, aby był wygodny dla dziecka, jaki rodzica musi być użyteczny, czyli najlepiej wykonany z lekkiego a materiału, który łatwo można przenosić i pakować. Dobrze w tego typu zadaniach spisuje się wózek aluminiowy, materiał ten jest nawet o polowe lżejszy od metalu. Materiał ten posiada wiele zalet miedzy innymi to, że jest lekki, stabilny i odporny na korozje. Ma to ogromne znaczenie, jeśli wózek przechowujemy na balkonie lub nie szczelnej piwnicy, ponieważ w takich warunkach najczęściej dochodzi do ich niszczenia. W ciągu kilku tygodni na wózku metalowym może pokazać się brzydka rdza inaczej wygląda to z aluminiowym wózkiem, który jest oporny na tego typu uszkodzenia. Ważnym atutem, na który warto zwrócić uwagę przy kupnie wózka jest rodzaj raczki. W starszych modelach jest ona stabilna i tej samej długości z kolei nowe modele posiadają już raczki regulowane, które nadają się za równo dla wysokich rodziców, jaki niskich. Ten typ raczki wzbogacony został o specjalny mechanizm, dzięki któremu można rączkę dowolnie złożyć lub rozsunąć. Raczka tak jest bardzo praktyczna w zastosowaniu, ponieważ można ją dopasować do każdego wzrostu, można tez zakupić wózek z jeszcze innym udogodnieniami, czyli rączką przekładaną. Dzięki takiemu uchwytowi można dowolnie zmieniać pozycje wózka. Jest to szczególnie przydatne w chłodne i wietrzne dni, ponieważ nie trzeba już odwracać całego wózka, ale tylko przełożyć rączkę. Dobry wózek to przede wszystkim bezpieczny wózek, czyli nie, można przy jego zakupie pominąć kwestii hamulca. W wózkach zazwyczaj jest on jeden i znajduje się przy kołach można też wyparć wersje sportowa gdzie hamulce są już dwa.

Kategoria: Choroby

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja.

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.