Zasady podawania owoców malcowi

31 sierpnia 2014 | Tagi: , ,

Zasady podawania owoców malcowi Owoce są niezbędnym składnikiem diety, ponieważ zawierają bardzo dużo witamin i składników mineralnych, dlatego tak ważne jest ich dostarczanie dziecku. Pierwsze owoce, jakie możemy podawać dziecku to jabłka oraz jagody są one na tyle przyswajanym produktem, że może je spożywać dziecko już w piątym miesiącu życia. Produkty te jednak trzeba dobrze przygotować. W obu przypadkach przygodę dzieci z owocami zaczynamy od przecierów, czyli gotujemy owoc i przecieramy lub posługujemy się gotowym produktem ze słoiczka. Jeśli dziecko pozytywnie reaguje na tak przygotowany owoc można po kilku dniach podać mu surowe starte jabłuszko, ponieważ takie zawieraj większą liczbę cennych witamin. Jabłko w całości można podawać dziecku dopiero, kiedy będzie miało ono już kilka ząbków i będzie umaiło poradzić sobie z gryzieniem pokarmu. Jabłko i jagoda to pierwsze owoce, które znajdują się w rozszerzonym menu dziecka, ponieważ są one dość delikatne i co ważne nie uczulają dziecka, ich nie wadliwą zaletą jest też dostępność i cena. Jabłka są polecane, ponieważ dostarczają dziecku wielu witamin, czyli witaminę b i c oraz łatwo przyswajalne cukry, które są dużym źródłem energii dla dziecka. Kolejnymi owocami, o jakie można wzbogacić jedzenie dziecka są gruszki, można je podawać, kiedy malec skończy siedem miesięcy. Sposób podawania tego owocu jest bardzo zbliżony do jabłek podobny jest też skład chemiczny produktu z tym, że gruszka jest lepszym i bogatszym źródłem beta karotenu dla dziecka i doskonale gasi pragnienie dziecka, ponieważ osiemdziesiąt procent jej powierzchni stanowi woda. Kiedy malec jest już większy i kończy ósmy miesiąc życia wtedy przychodzi czas na banana. Początkowo dobrze jest ten owoc nie podawać w całości tylko rozgnieść i obserwować jak dziecko sobie radzi z jego połykaniem, jeśli nie ma z tym problemu można wówczas podać mu cały owoc. Banany przede wszystkim cenione są za to, że są syte, czyli dostarczają wiele energii dziecku do działania poza tym obfitują w błonnik i składniki odżywcze takie jak magnez czy potas. Banany posiadają też jedną dużą wadę, czyli mają właściwości alergizujące, dlatego też dzieci uczulone powinny mieć z nimi kontakt dopiero po ukończeniu pierwszego roku życia. Owoce można podawać same lub łączyć je z innym pokarmem wtedy można dodatkowo wzmocnić ich działanie. I tak, jeśli dziecko ma biegunkę wystarczy tylko podać mu duszone jabłuszko z ryżem i problem znika. Z kolie na zaparcia znakomicie działa śliwka i ciepłą kaszą. Jak widać owocami można też leczyć drobne dolegliwości dziecka.

Kategoria: Czas wolny z dzieckiem

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. https://www.rossmann.pl/Produkt/Johnsons-Baby-lagodna-oliwka-w-sprayu-200-ml,359594,1665,6093

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.