Jak pomóc dziecku w czasie kataru?

12 października 2014 | Tagi: , ,

Jak pomóc dziecku w czasie kataru? Dziecko szczególnie małe, bardzo często łapie wszelkiego typu infekcje, dzieje się tak na skutek nie rozwiniętego jeszcze dobrze układu odpornościowego. Jeśli nasze dziecko spotka katar natychmiast trzeba mu pomóc, ponieważ nosek jest jednym z ważniejszych narządów organizmu. Do głównych zadań tego narządu należy przede wszystkim oddychanie czy rozpoznawanie zapachów. Nie można pominąć też innej jego funkcji, czyli pełni rolę klimatyzatora, czyli usuwa bakterie oraz ogrzewa powietrze, które trafia do układu oddechowego. Drożność noska dziecka jest bardzo ważna jednak szczególnie istotna jest w pierwszym roku życia dziecka, ponieważ w tym czasie niemowlę uczy się oddychać. Wystarczy tylko nie wielka ilość kataru, aby nosek dziecka był całkowicie zapchany dzieje się tak, ponieważ kanały nosowe dziecka są bardzo małe. Dziecko, które nie może swobodnie oddychać staje się rozdrażnione i płaczliwe. Zatkany nos to także przyczyna złego ssania u dziecka, ponieważ zalęgający katar utrudnia dziecku oddychanie a tym samym musi ono robić częstsze przerwy, aby oddychać ustami. Aby pomoc dziecku warto zaopatrzyć się w kilka urządzeń, czyli przede wszystkim gruszkę, może być ona gumowa lub elektroniczna zasady jej działania ciągle pozostaje taka sama, czyli końcówkę gruszki wkładamy do noska dziecka i za pomocą ciśnienia wydzielina opuszcza dziurki nosowe. Dobrym wsparciem w tego typu problemach jest również aspirator z filtrem. Urządzenie to składa się z plastykowego pojemniczka w kształcie tulejki. Węższy koniec aspiratora wkłada się do nosa dziecka a na drugi, czyli szerszy zakłada się rurkę za pomocą, której rodzic sam zasysa wydzielinę z noska dziecka. Dzięki specjalnym gąbką wydzielina ta nie trafia do ust rodzica tylko zostaje w urządzeniu. Jest to swego rodzaju nowość na rynku, ale już cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodych mam. Nosek dziecka można też znakomicie oczyszczać za pomocą wody morskiej i jej pochodnych, czyli soli fizjologicznej. Zasady działania tego typu preparatów są bardzo proste, czyli wystarczy j zaaplikować do noska, aby w kilka minut rozpuściły zaschniętą wydzielinę i dać dziecku wyraźna ulgę w oddychaniu. Kolejnym dobrym wariantem jest kupienie olejków eterycznych, które wystarczy tylko wkropić w poduszkę lub piżamkę dziecka, aby nawet podczas snu mogło dobrze oddychać przez nosek. Tego typu inhalacje są najczęściej wykonywane na bazie rumianku szałwii czy mięty, ponieważ zioła ta najlepiej łagodzą obrzęk śluzówki u dzieci.

Kategoria: Choroby

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. https://portal.abczdrowie.pl/tampony-czy-podpaski

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.