Jak wybrać dobry głęboki wózek?

17 września 2014 | Tagi: , ,

Jak wybrać dobry głęboki wózek? Wózek głęboki ma naturalnie mniej udogodnień niż wózek wielofunkcyjny mimo to wiele mam się na niego decyduje ze względu na jego cenę. Wózek taki można kupić już za sześćset złotych, czyli polowe taniej niż wielofunkcyjny, jednak poza walorami cenowymi jest kilka przeciwwskazań, czyli wózek taki szybko staje się nie potrzeby, ponieważ dziecko prędko z niego wyrasta i jest mało wygodny w porównaniu do nowoczesnych sprzętów, w których można regulować długość raczki lub zmieniać dowolnie jej ustawienie. Wózki głębokie dzielą się na lepsze i gorsze, dlatego też watro się im bliżej przyrzec, aby dokonać właściwego wyboru. Decydując się na tego typu zakup musimy sprawdzić kilka detali, czyli po pierwsze, jaka wagę ma dany wózek, czyli, z jakiego materiału jest wykonany. Im jest on cięższy tym trudniej się go przenosi i użytkuje. Waga wózka głębokiego zależy przede wszystkim od stelaża, który zajmuje polowe wagi wózka. W wózkach głębokich wyróżniamy stelaż krzyżakowy, który wyglądem zbliżony jest do litery x dzięki takiemu ułożeniu kół można łatwiej bujać malca. Kolejny stelaż to stelaża teleskopowy, który przypomina literę y wózek taki jednak ma nie wiele zalet, ponieważ nie można w nim bujać dziecka i jest mało poręczny. Decydując się na wózek głęboki trzeba też właściwie ocenić gondole. Zwracamy w tym wypadku uwagę na wymiary gondoli, które powinny wynosić około osiemdziesiąt centymetrów poza tym ważne jest też wykończenie gondoli, czyli to, aby spód oraz boki gondoli były usztywnione odpowiednio. Kolejny ważny aspekt to naturalnie koła wózka. Klasyczne głębokie wózki zazwyczaj posiadają koła duże pompowane albo też plastykowe wybierając rodzaj kół musimy dostosować je do drogi, po jakiej będziemy się przemieszczać. Kola małe wybieramy, kiedy spacerujemy bardzo często po równych chodnikach, trzeba jednak pamiętać o tym, że są użyteczne tylko w porze cieplej, ponieważ w przeciwnym wypadku tracą przyczepność i się nie spisują na drodze. Duże koła za to sprawdzają się, kiedy nawierzchnia nie jest równa, ponieważ wytłumiają wszelkie drgania, jedyną ich wadą jest problem z ich parkowaniem w samochodzie, ponieważ zajmują dość dużo miejsca. Każdy wózek bez względu na jego wymiary czy też wygląd musi być przede wszystkim bezpieczny dla dziecka, dlatego bardzo ważne jest to, aby posiadał pasy bezpieczeństwa oraz właściwe hamulce. Pasy przydają się w momencie, kiedy dziecko potrafi już samo siadać i zapobiegają jego przechylaniu się lub nawet wypadaniu z wózka z kolei sprawny hamulec jest konieczny, kiedy przemieszczamy się z dzieckiem.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. https://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/podpaska-czy-tampon/pynzm hologramy na legitymację studencką

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.