Zabawy rozwojowe dla dziecka

10 października 2014 | Tagi: , ,

Zabawy rozwojowe dla dziecka Zabawa jest formą działalności, która ma przynieść dziecku określone wrażenia, czyli wprowadzić je w dobry nastrój. Jeśli chodzi o małe dzieci zabawa jest czymś więcej, ponieważ poprzez nią dziecko pobudza rozwój swojego ciała i buduje poczucie własnej wartości. Istniej wiele zbaw, jakie można wykorzystać dla dobra wspomagania rozwoju dziecka każdą jednak trzeba dostosować do wielu dziecka i jego predyspozycji. Na zabawę jest zawsze czas można ją rozpocząć nawet, kiedy dziecko jest jeszcze niemowlakiem w tym okresie szczególnie ważny jest dla niego dotyk matki. Dzieci lubią być przytulane i głaskane, ponieważ w ten sposób nawiązują kontakt z matką i czują się bezpieczne. Jeśli nasze dziecko jest jeszcze malutkie to nawet wtedy możemy pokusić się o kilka zbaw typu delikatne mizianie dziecka, masowanie. Kolejną zabawa jest turlanie podczas tej czynności uruchamiane są wszystkie mięśnie malca. Nawet, jeśli paluszek nie umie jeszcze się turlać mama może delikatnie mu w tym pomagać. Dla dziecka jest to nie tylko ogromna frajda, ale też i nauka, ponieważ zaczynają pracować jego mięśnie i po woli odkrywa schemat własnego ciała. Zabawy można wykonywać w każdym wieku i zawsze wnoszą one coś nowego do życia dziecka. Jeśli anse dziecko ma już skończone dwa latka możemy śmiało pobawić się z nim w tak zwane wirowanie. Tak prosta czynność jak kręcenie się w kółko dla dziecka i jego rozwoju może okazać się bardzo cenną. Poprze tą działalność rozwija się miedzy innymi mózg dziecka dzieje się tak, ponieważ podczas wykonywania wirowania pobudzony zastaje układ przedsionkowy, który odpowiada za utrzymywanie równowagi i koordynacje ruchową. Wirowanie wpływa też pozytywnie na koncentracje, czyli warunkuje dobrą zdolność uczenia się. Zabawy te są bardzo banalne i proste jednak dziecku bardzo potrzebne im więcej czasu spędzimy na nich z dzieckiem tym jego rozwój będzie bardziej postępował. Często jednak zdąża się też tak, że czasu na tego typu działalność po prostu nie ma i wtedy trzeba dziecku zapełnić czas w inny sposób można posłużyć się gotowymi zabawkami, w sklepach jest bardzo wiele zabawek, które mogą także pozytywnie wpływać na rozwój dziecka. Już od niemowlaka dziecko chłonie wiedzę i informacje z otoczenia, czyli watro mu kupować zabawki, maty dzięki tym przedmiotom maluszek staje się aktywniejszy, poznaje kasztany i kolory a nawet dźwięki. Zanim jednak kupimy jakąkolwiek zabawkę trzeba zapoznać się z jej budowa po to, aby mieć pewność, że malec jest bezpieczny i że przedmiot posiada odpowiedni atest.

Kategoria: Czas wolny z dzieckiem

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja.

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.