Sposoby na karmienia chorego dziecka

5 października 2014 | Tagi: , ,

Sposoby na karmienia chorego dziecka Bardzo wiele kobiet decyduje się na karmienie piersią, ponieważ jest to wygodne a dla dziecka bardzo zdrowe, problem jednak zaczyna się, kiedy dziecko kaszle lub ma katar, wiele matek nie potrafi wtedy poradzić sobie z prostą czynnością dostarczania pokarmu. Jeśli nasze dziecko ma katar wtedy z trudem pobiera pokarm od matki ma to związek z tym, że musi oddychać przez usta, krztusi się i szybko meczy. Dziecko, aby zaczerpnąć powietrza często puszcza sutek matki, dlatego tak ważne jest to, aby przed rozpoczęciem karmienia zadbać o dziecko i udrożnić maluszkowi nosek. W tym celu możemy posłużyć się solą fizjologiczną lub innym preparatem na bazie wody morskiej, środek taki należy zakropić dziecku do nosa i poczekać aż cala wydzielina spłynie. Innym dobrym i skutecznym sposobem na zakatarzone dziecko jest wpuszczenie w poduszkę kilku kropli oleju eterycznego, który równie dobrze oczyści drogi oddechowe malucha. Dopiero po zakończeniu tego typu czynności można przystąpić do karmienia. W karmieniu ważnym aspektem jest też pozycja, ponieważ ta może dziecku ułatwić lub utrudnić podbieranie pokarmu. Kiedy dziecko ma katar najlepiej układać go w pozycji pionowej, ponieważ wtedy swobodniej oddycha. Kolejnym problemem, jaki może wystąpić u chorego dziecka jest chore gardło. Kiedy dziecko boli gardło i kaszle ma ogromne problemy z ssaniem mleka matki dlatego tez warto jest karmić je często, ale małymi porcjami, dzięki temu unikniemy dodatkowego podrażnienia gardła. Jeśli natomiast infekcja będzie się utrzymywała pozostaje tylko konsultacja medyczna. Małe dziecko często podczas choroby ma także podwyższoną temperaturę, stan ten jest bardzo nie wskazany, ponieważ może prowadzić nawet do odwodnienia organizmu, aby temu zaradzić należy dziecko często dostawiać do piersi, ponieważ wodniste mleko nie tylko doda mu sił, ale uchroni przed odwodnieniem. Karmienie chorego dziecka nie jest łatwe jednak bardzo istotne, ponieważ w mleku matki zawarte są liczne przeciw ciała, które pomagają naszemu dziecku podjąć walkę z chorobą. Dzięki pokarmowi naturalnemu dziecko choruje krócej i mniej intensywnie. Choroba jest bardzo trudnym stanem nie tylko dla dziecka, ale też i dla matki, ponieważ często nie jest ona w stanie pomóc swojemu dziecku tym czasem istnieje wiele wariantów, dzięki którym sam proces karmienia może przebiegać szybciej i sprawniej. Podane sposoby na karmienie dziecka chorego dotyczą nie tylko sytuacji, kiedy podawany jest pokarm naturalny, ale nawet ten sztuczny z butelki.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja.

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.