Ochrona przeciwko wirusowi polio

2 września 2014 | Tagi: , ,

Ochrona przeciwko wirusowi polio Polio jest bardzo ciężką chorobą, która dotyka wiele dzieci, zamiennie nazywana jest też chorobą Heinego Medyna. Chorobą tą można się zarazić poprze kichanie kaszel czy nawet używanie jednego naczynia do picia. Wirus polio jest bardzo groźny, ponieważ bardzo szybko atakuje nerwy powodując w następstwie porażenie nóg czy nawet rąk, w najgorszym wypadku polio może skończyć się nawet inwalidztwem. Dawniej choroba ta wywoływała ogromny postrach, ponieważ była często diagnozowana obecnie jednak możemy chronić przed nią nasze dzieci szczepiąc je przeciw tej chorobie. W Polsce można spotkać się z dwoma rodzajami szczepionek, czyli szczepionką typu ipv, przeznaczona jest przede wszystkim dla małych dzieci, niemowlaki dostają ją w zastrzyku. Najpierw zastrzyk malec otrzymuje dwa razy w pierwszym roku życia i następnie jest trzecia dawka tak zwana uzupełniająca, którą powinno zaaplikować się dziecku przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Drugim rodzajem szczepionki jest szczepionka żywa opv, którą podaje się doustnie dzieciom starszym, czyli około szóstego roku życia. Jej sposób działania jest bardzo prosty żywe wirusy szczepionki namnażają się w jelitach dziecka i w ten sposób pojawiają się w organizmie liczne przeciw ciała. Dzięki tego typu szczepionkach układ odpornościowy dziecka jest silniejszy i bardziej odporny na liczne wirusy. Naturalnie po szczepieniu mogą wystąpić liczne obrzęki oraz zaczerwienienia jednak można się przed nimi bronić wystarczy tylko po powrocie do domu przygotować dziecku okład z sody oczyszczonej. Aby go wykonać do polowy szklanki z wodą wsypujemy sodę kuchenną i tak przygotowanym roztworem nasączamy gazę. Kolejny krok to już samo bandażowanie ukłutego fragmentu skóry. Co ważne okłady takie należy zmieniać co kilka godzin i nie wolno stosować żadnego innego materiału niż gazy ponieważ może dojść wtedy do uszkodzenia skóry dziecka. Jest ona bardzo delikatna i cienka, dlatego też bardzo szybko pojawiają się na niej liczne zmiany i przebarwienia. Szczepionka nie jest niczym miłym dla dziecka i nie wątpliwie wywołuje o niego ból jednak jest koniecznością. Tylko w taki sposób można ochronić malca przed groźna chorobą polio. Obecnie w Polsce szczepionki na ten wirus są obowiązkowe, ale istnieją do tej pory kraje, w których ich brakuje, przykładem jest choćby Afryka i Azja gdzie wciąż pojawiają się przypadki zachorowań na polio. Na szczecie w Polsce nie musimy martwić się o zdrowie naszych pociech, ponieważ szczepionek nie brakuje i dość szybko są aplikowane malcom.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. sterydy cennik

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.