Przekąski dla malca

13 października 2014 | Tagi: , ,

Przekąski dla malca Przekąska to typowe danie serwowane dziecku miedzy, posiłkami głównymi, co prawda nie jest to zbyt zdrowe, ponieważ w ten sposób można wychować sobie łakomczucha lub przeciwnie niejadka jednak z długiej strony są też plusy takiej sytuacji czyli dziecko szybko zaspokaja głód i jest w stanie poczekać na główny posiłek. Żołądek malca jest zbyt malutki, aby mogło ono zjadać dużą porcję pokarmu na jeden raz, dlatego to co zje starcza mu tylko na kilka godzin w takim wypadku watro jest podawać przekąskę aby przetrzymać malca do godziny kolacji czy też obiadu. Decydując się na deser dziecka musimy przede wszystkim barć pod uwagę to, w jakim wieku jest nasze dziecko, ponieważ przeciery różnią się miedzy sobą konsystencją oraz składem chemicznym. Dobry deser to taki, który dostarcza dziecku witamin składników mineralnych oraz składników odżywczych. Przekąski można wykonać samodzielnie w domu, jeśli mamy pewność, że owoce i warzywa, których użyjemy są zdrowe możemy też posłużyć się gotowymi daniami ze słoiczka, które są równie cennym źródłem witamin. Jeśli jesteśmy na spacerze wtedy sytuacja się troszkę komplikuje, ponieważ nie wygodnie jest karmić dziecko na powietrzu wtedy zamiast zupek i przecierów możemy podać mu chrupki lub świeże owoce na przegryzkę. Są one na tyle syte ze zaspokoją głód dziecka na kilka minut. Karminie na powietrzu jest również nie wskazane ze względu na obecność owadów, które są nęcone słodkim smakiem przekąski. Aby mieć pewność, że nasze dziecko jada wszystko to, co jest dla niego zdrowe i cenne należy zwrócić uwagę na jego pokarm, czyli czy jest świeży, zdrowy oraz urozmaicony. Nie można skupiać się tylko na owocu, które dziecko lubi, ponieważ w ten sposób zamykamy mu drogę do innych zwanych witamin. Należy podsuwać mu inne potrawy tak, aby nauczył się odróżniać smaki i jednocześnie dostarczył organizmowi wszystkich cennych składników. Watro przy podawania przekąsek pamiętać jeszcze o jednym ważnym aspekcie, czyli mianowicie przekąski, które podajemy przed głównym posiłkiem mogą znacznie osłabić apetyt malca, dlatego też zaleca się, aby nie były serwowane w przesadzonych porcjach. Na przekąski dla malutkiego dziecka najbardziej nadają się deserki, świeże owoce lub chrupki kukurydziane na pewno w jego diecie nie ma miejsca n chipsy czy też słodycze, ponieważ produkty te nie wprowadza do organizmu żadnych ważnych witamin tylko puste kalorie. Małe dzieci szybko się przyzwyczaja do słodyczy i później odmawiają przyjmowania innego pokarmu, co z za tym idzie słabiej się rozwijają.

Kategoria: Porady

Dieta na porę jesienną

12 września 2014 | Tagi: , ,

Dieta na porę jesienną Dieta, czyli rodzaj pożywienia jest niezwykle istotną kwestią dla rozwoju dziecka, jesienno zimowa pora to doskonały czas na wzbogacenie jadłospisu małego dziecka o dodatkowe produkty. Musimy pamiętać o tym, że jest ono w tym czasie najbardziej narażone na infekcje, organizm dziecka jest jeszcze zbyt słaby, aby móc się bronić przed zagrożeniami zewnętrznymi, dlatego też watro jest go wzmacniać. Można tego dokonać poprzez specyficzną i bardzo urozmaiconą dietę. Musimy w niej pamiętać też o stałych posiłkach oraz o tym, że maluszek powinien zjadać od pięciu do sześciu posiłków w ciągu dnia. Dobrze jest karmić dziecko, co trzy godziny, ponieważ w ten sposób maluch utrzymuje równowagę ciepła w organizmie. Pora jesienna jest bogata w wirusy i skoki temperatur, co za tym idzie organizm potrzebuje wzmocnienia, czyli przede wszystkim witamin i składników mineralnych i to właśnie je trzeba dostarczać dziecku można wykonać to za pośrednictwem kaszek owoców oraz przecierów. Nie ma mowy natomiast w diecie dziecka o cukrach i słodyczach, ponieważ te osłabiają działanie układu odpornościowego w konsekwencji krwinki białe osłabiają się i są bardziej podatne na infekcje. Aby organizm dziecka był silny trzeba odpowiednio zbilansować pokarm, czyli, na śniadania zaleca się soki lub przeciery owocowe,te pobudzają trawienie żołądka poza tym duża zawartość witaminy c poprawia wchłanianie składników mineralnych zwłaszcza żelaza. Drugie śniadanie porą jesienną powinno być równie bogate w warzywa i owoce, ponieważ w nich znajduje się też cenny błonnik. Za jego sprawą jelita dziecka pracują lepiej a skóra nie wysusza się tak bardzo. Najważniejszym jednak posiłkiem w czasie dnia jest obiad to on musi dostarczyć dziecku witamin i energii na długi czas. Na obiad małemu dziecku watro jest zaserwować zupki z warzyw lub na bazie mięsa, ponieważ są bogatym źródłem potasu i magnezu. Po obiedzie naturalnie przychodzi pora na podwieczorek musi być on dość syty, aby zaspokoić poczucie głodu aż do kolacji. Najlepiej podać malcowi zmiksowany banana, który jest bogaty w witaminy. Ostatnim posiłkiem dziecka powinna być kolacja, należy pamiętać o tym żeby odbywała się o stałych porach i nie była zbyt ciężka, ponieważ jeśli przekarmimy malca będzie on miał problemy z brzuszkiem i snem. Na kolacje poleca się przede wszystkim coś lekkiego i ciepłego znakomicie spisuje się w tej kwestii kaszka na ciepło, którą można dodatkowo wzbogacić o owoce. Dieta małego dziecka musi być przede wszystkim zdrowa i różnorodna, dlatego nie wolno się bać podawania nowych produktów, dziecko musi mieć bogate menu, ponieważ tylko takie dostarczy mu odpowiednich witamin.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. testosterone enanthate BeRaw

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.