Dynia jako cenne źródło witamin

28 sierpnia 2014 | Tagi: , ,

Dynia jako cenne źródło witamin Kiedy nasze dziecko ma już kilka miesięcy przychodzi odpowiedni czas na to aby wzbogacić jego dietę o dodatkowe składniki dobrze jest aby były źródłem witamin i minerałów. Najbardziej znanym warzywem z tej grupy jest właśnie dynia i jej rodzina. Dynia należy do najbardziej zdrowych warzyw nic, więc dziwnego, że cieszy się coraz większym powodzeniem. Dodatkowym atutem tych warzyw jest fakt, że są lekko strawne i nie wywołują alergii u małych dzieci. Najbardziej popularnym warzywem wśród dyniowatych jest dynia, może się śmiało znaleźć w diecie małego dziecka, ponieważ nie uczula i jest zdrowa. Dynie dzieciom najczęściej serwuje się w postaci zupki lub pure. Kolejnym cennym warzywem z rodziny dyniowatych jest kabaczek. Warzywo to jest cennym źródłem wapnia oraz potasu dzięki swojemu składowi chemicznemu sprzyja przemianie materii u malca. Dzieciom najczęściej kabaczek serwowany jest w formie faszerowanego warzywa lub przetartych zupek. Wśród warzyw dyniowatych nie można pominąć też cukinii, warzywo to wyglądem bardzo zbliżone jest do dyni zawiera przede wszystkim liczne witaminy oraz błonnik. Cukinia szczególnie polecana jest niejadkom w formie przetartych placuszków naleśnikowych. Trochę mniej znanym i stosowanym warzywem jest patison, którego zamiennie nazywamy dynią talerzową. Warzywo to jest również cennym źródłem witamin i dodatkowo posiada ogromna zaletę, która jest kształt. Dzięki żółtemu kolorowi i nie typowemu wyglądowi może stać się ogromną zachęta dla wielu dzieci. Patisona można poddawać wszelakiej obróbce cieplnej, czyli od smażenia po gotowanie. Co bardzo istotne warzyw dyniowatych jest bardzo wiele jednak i tak nie często po nie sięgamy jest to ogromny błąd ponieważ małemu dziecku przyda się jak najbardziej urozmaicona dieta. Zamykając mu drogę do innych warzyw powodujemy, że traci możliwość pozyskania wielu cennych witamin oraz składników mineralnych. Wiele mam obawia się kontaktu dziecka z dynią, ponieważ uważa jest to warzywo ciężko strawne jest to podstawowy błąd, dynia i jej rodzina szybko ulęgają strawieniu nawet w tak małym i nie dojrzałym układzie trawiennym, jaki znajduje się u małego dziecka dodatkowo warzywa te nie uczulają malca, czyli są jak najbardziej zdrowe. Warzywa dyniowate posiadają wiele zalet, czyli przede wszystkim, są solidną dawką witamin, składników mineralnych, pozytywnie wpływają na rozwój naszego dziecka, nie można zapomnieć też o tym, że można podawać je w każdej formie, co jest bardzo przydatne przy małym dziecku i wygodne.

Kategoria: Czas wolny z dzieckiem

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja.

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.