Masaż dla zdrowia dziecka

15 sierpnia 2014 | Tagi: , ,

Masaż dla zdrowia dziecka Niemowlę do tego, aby mogło się dobrze rozwijać potrzebuje bliskości i kontaktu fizycznego w tym celu znakomity jest masaż dziecka. Czynność ta przynosi korzyści nie tylko dziecku, ale nawet jego mamie, ponieważ pozwala na nawiązywanie szczególnej więzi pomiędzy nimi. Masaż ma jeszcze inne specyficzne działanie, ponieważ jest bardzo pomocny przy wszelkiego typu dolegliwościach dziecięcych takich jak kolki, zaparcia poprawia też sprawność ruchową dziecka wzmacniająca jego mięśnie. Aby wykonać masaż małemu dziecku nie musimy posiadać specjalnych predyspozycji warto jednak poznać kilka zasad, które pomaga nam w jego wykonaniu. Po pierwsze ważnym aspektem jest pora, warto jest masować dziecko o jednej stałej porze najlepiej wieczorem po kąpieli, ponieważ dziecko wtedy jest spokojniejsze. Warto również zadbać o nastrój podczas wykonywania tej czynności, czyli odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu oraz o kremy nawilżające. Wystarczy tylko wmasowywać je w skórę dziecka i ciągle do niego mówić, ponieważ wtedy jest bardziej spokojne. Masażem możemy objąć nie tylko głowę czy plecki, ale nawet nóżki i klatkę piersiową. Ważne jest, aby wszystkie czynności wykonywać delikatnie i pewne, ponieważ wtedy dziecko czuje się bezpieczne. Masaż daje dziecku same pozytywy, ponieważ nie tylko stymuluje rozwój układu nerwowego, ale sprawia, że nasze dziecko głębiej oddycha a co za tym idzie krew jest lepiej dotleniona. Masaż może mieć też wpływ na naukę siadania, ponieważ ciągłe pobudzanie pracy mięśni sprawia, że są one bardziej wytrzymałe i stabilne. Co ważne masaż działa w zależności na fragment ciała który wybierzemy jeśli będą to plecki dziecka to poprzez masaż możemy pomóc mu zasnąć i się odprężyć jeśli zaś terenem objętym masażem będzie głowa dziecka wtedy wpłynie to na nie relaksująco. Co ważne dziecka nie powinno się masować kiedy jest ono najedzone ponieważ wtedy można wywołać u niego ulewanie się pokarmu. Jeśli początkowo dziecko nie będzie zachwycone masażem i nie będzie chciało spokojnie leżeć nie powinniśmy je zmuszać do masażu tylko poczekać aż będzie troszkę większe. Co jest bardzo ważne dziecko zna czynność masowania już będąc w brzuchu matki ponieważ tam jest ono głaskane i masowane przez powłoki brzuszne i płyn owodniowy. Dziecko jest jak najbardziej przyzwyczajone do dotyku, dlatego też nie powinniśmy obawiać się je masować. Do czynności tej możemy wybierać wszelkiego typu kremy oraz oliwki, które nie tylko poprawią prace mięśni dziecka, ale tez i nawilża odpowiednio jego skórę.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. http://dzieciowo.pl/2013/02/johnsons-baby-oliwka-w-zelu-warto.html

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.