Dieta na porę jesienną

12 września 2014 | Tagi: , ,

Dieta na porę jesienną Dieta, czyli rodzaj pożywienia jest niezwykle istotną kwestią dla rozwoju dziecka, jesienno zimowa pora to doskonały czas na wzbogacenie jadłospisu małego dziecka o dodatkowe produkty. Musimy pamiętać o tym, że jest ono w tym czasie najbardziej narażone na infekcje, organizm dziecka jest jeszcze zbyt słaby, aby móc się bronić przed zagrożeniami zewnętrznymi, dlatego też watro jest go wzmacniać. Można tego dokonać poprzez specyficzną i bardzo urozmaiconą dietę. Musimy w niej pamiętać też o stałych posiłkach oraz o tym, że maluszek powinien zjadać od pięciu do sześciu posiłków w ciągu dnia. Dobrze jest karmić dziecko, co trzy godziny, ponieważ w ten sposób maluch utrzymuje równowagę ciepła w organizmie. Pora jesienna jest bogata w wirusy i skoki temperatur, co za tym idzie organizm potrzebuje wzmocnienia, czyli przede wszystkim witamin i składników mineralnych i to właśnie je trzeba dostarczać dziecku można wykonać to za pośrednictwem kaszek owoców oraz przecierów. Nie ma mowy natomiast w diecie dziecka o cukrach i słodyczach, ponieważ te osłabiają działanie układu odpornościowego w konsekwencji krwinki białe osłabiają się i są bardziej podatne na infekcje. Aby organizm dziecka był silny trzeba odpowiednio zbilansować pokarm, czyli, na śniadania zaleca się soki lub przeciery owocowe,te pobudzają trawienie żołądka poza tym duża zawartość witaminy c poprawia wchłanianie składników mineralnych zwłaszcza żelaza. Drugie śniadanie porą jesienną powinno być równie bogate w warzywa i owoce, ponieważ w nich znajduje się też cenny błonnik. Za jego sprawą jelita dziecka pracują lepiej a skóra nie wysusza się tak bardzo. Najważniejszym jednak posiłkiem w czasie dnia jest obiad to on musi dostarczyć dziecku witamin i energii na długi czas. Na obiad małemu dziecku watro jest zaserwować zupki z warzyw lub na bazie mięsa, ponieważ są bogatym źródłem potasu i magnezu. Po obiedzie naturalnie przychodzi pora na podwieczorek musi być on dość syty, aby zaspokoić poczucie głodu aż do kolacji. Najlepiej podać malcowi zmiksowany banana, który jest bogaty w witaminy. Ostatnim posiłkiem dziecka powinna być kolacja, należy pamiętać o tym żeby odbywała się o stałych porach i nie była zbyt ciężka, ponieważ jeśli przekarmimy malca będzie on miał problemy z brzuszkiem i snem. Na kolacje poleca się przede wszystkim coś lekkiego i ciepłego znakomicie spisuje się w tej kwestii kaszka na ciepło, którą można dodatkowo wzbogacić o owoce. Dieta małego dziecka musi być przede wszystkim zdrowa i różnorodna, dlatego nie wolno się bać podawania nowych produktów, dziecko musi mieć bogate menu, ponieważ tylko takie dostarczy mu odpowiednich witamin.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. przekarmienie

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.