Bolące ucho

23 sierpnia 2014 | Tagi: , ,

Bolące ucho Kolejną częstą dolegliwością występująca u małych dzieci jest zapalenie ucha środkowego. Co bardzo ważne choroba ta rozwija się nagle i bardzo szybko postępuje, jeśli nasze dziecko jest rozdrażnione, płaczliwe i nie ma apetytu może być to oznaką infekcji ucha. Dodatkowymi sygnałami są pocieranie uchem o poduszkę, katar i nawet gorączka. W takich wypadkach lekarze przepisują antybiotyki, które mają wyleczyć infekcję jednak można pomóc dziecku jeszcze na inne sposoby. Po pierwsze warto jest na początek zmniejszyć ból dziecka poprzez podanie środka przeciwbólowego, najbardziej polecanym jest ibuprofen, ponieważ lek ten ma ogromne spektrum działania, czyli poza osłabieniem bólu działa też przeciwzapalnie.. Kolejną ważną kwestią podczas choroby ucha dziecka jest podawanie mu dużej ilości napojów. Jeśli niemowlak jest karmiony naturalnie trzeba jak najczęściej przystawiać malca do piersi dzięki temu nie tylko zapobiegniemy, odwodnieniu dziecka, ale dostarczamy mu przeciw ciał znajdujących się w organizmie matki. Udowodniono naukowo, że dzieci pijące mleko do matki szybciej zdrowieją niż te karmione sztucznie. Poza mlekiem można dziecku dodatkowo podawać napary z rumianku lub mięty po to, aby je uspokoić i dostarczyć jak największej ilości płynów. Kolejnym sposobem na szybkie pozbycie się infekcji ucha jest zrezygnowanie z basenu oraz spacerów. Dziecko w czasie choroby mysimi mięć zapewnioną odpowiednią temperaturę, poza tym zainfekowane uszy szczególnie mocno wyczulone są na wiatr i czynniki atmosferyczne. Jeśli już musimy wyjść z domu z dzieckiem trzeba je właściwie osłaniać, czyli zakładać ciepłą czapkę i stawiać budę wózka, aby zniwelować siłę wiatru. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, ponieważ tylko czyste i chłodne powietrze sprawi, że dziecku lepiej będzie się oddychało. Zazwyczaj popełnianym błędem jest nadmierne ubieranie dziecka w kilka par śpioszków i kaftaników tym czasem rozgrzanie go może tylko utrudnić, powrót do zdrowia. Dziecku nie powinno być zbyt ciepło ani zimno, aby zapewnić właściwa temperaturę malcowi wystarczy tylko kontrolować temperaturę jego karku i jeśli jest chodny dopiero wtedy ubieramy nasze dziecko w dodatkowe partie ubrań. Każda mama pragnie pomóc dziecku jak tylko potrafi jednak nie watro robić czegoś na własną rękę, ponieważ można wtedy tylko zaszkodzić naszemu dziecku. Jeśli lekarz zapisze antybiotyk to nie należy samemu go dawkować a tym bardziej smarować główki i okolic uszu dziecka rozgrzewającą maścią, ponieważ tego typu zabiegi tylko mu szkodzą.

Kategoria: Choroby

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. agencja statystów

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.