Jak dbać o butelkę naszego dziecka?

8 października 2014 | Tagi: , ,

Jak dbać o butelkę naszego dziecka? Układ pokarmowy każdego dziecka jest bardzo wrażliwy, dlatego też, aby uchronić go prze wszelkiego typu zarazkami lub zatruciami należy być bardzo ostrożnym i nie zwykle czujnym na higienę. Nie można dopuścić do tego, aby dziecko miało styczność z brudnym przedmiotem, ponieważ na tych najczęściej znajdują się groźne zarazki. Dlatego też przez pierwsze pól roku życia dziecka należy wszystkie przedmioty oraz akcesoria, z którymi ma styczność dokładnie myć i sterylizować w gorącej wodzie. Największą uwagę trzeba jednak zwrócić na butelkę, ponieważ to w niej podawany jest pokarm naszemu dziecku. Od razu po zakończeniu przez dziecka posiłku butelkę taką należy szybko umyć podobnie należy postąpić z nakrętka i dalszymi jej częściami. Butelkę taką należy myć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu. Pod żadnym pozorem nie należy zostawiać tej czynności na później, ponieważ resztki pokarmu bardzo szybko zastygają i później trudno je usunąć z butelki. Butelkę taką można myć pod bieżącą wodą lub za pomocą specjalnej szczotki do mycia butelek. Dzięki jej zastosowaniu mamy pewność, że naczynie jest czyste i sterylne. Szczotka taka jednak może stać się drogą przenoszenia bakterii, dlatego też po każdym jej użyciu należy ją dokładnie umyć i przynajmniej raz w ciągu dnia wyparzyć w gorącej wodzie. Sterylizacja jest znakomitym pomysłem na to, aby przedmioty użytku zewnętrznego były czyste. Najtańszym sposobem na jej przeprowadzenie jest wybranie dużego pojemnika lub garnka i nalanie do niego wody, następnie do tak przygotowanego wrzątku wrzuca się przedmiot i gotuje około dziesięciu minut. Aby wysterylizować butelkę można też już zakupić butelki ze sterylizatorem, które są bardzo proste w użyciu wystarczy jedynie nalać do nich wody i wstawić na kilka minut do kuchenki mikrofalowej dzięki wysokiej temperaturze parująca woda sama oczyści przedmiot dogłębnie. Tego typu sterylizator nazywany jest mikrofalowym na rynku istnieją jednak też inne jego gatunki takie jak elektryczny sterylizator. Jest on bardzo wygodny, ponieważ w jednej chwili możemy wysterylizować w nim aż sześć butelek. Taki sterylizator posiada jednak jedną wadę, jest nią jego wielkość. Więc jeśli jesteśmy posiadaczami małych kuchni bardziej funkcjonalny okaże się sterylizator mikrofalowy. Czysta butelka jest bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o zdrowie naszych dzieci, ponieważ ich organizmy są jeszcze bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego też bardzo szybko są atakowane przez wirusy oraz bakterie.

Kategoria: Porady

Sposoby na karmienia chorego dziecka

5 października 2014 | Tagi: , ,

Sposoby na karmienia chorego dziecka Bardzo wiele kobiet decyduje się na karmienie piersią, ponieważ jest to wygodne a dla dziecka bardzo zdrowe, problem jednak zaczyna się, kiedy dziecko kaszle lub ma katar, wiele matek nie potrafi wtedy poradzić sobie z prostą czynnością dostarczania pokarmu. Jeśli nasze dziecko ma katar wtedy z trudem pobiera pokarm od matki ma to związek z tym, że musi oddychać przez usta, krztusi się i szybko meczy. Dziecko, aby zaczerpnąć powietrza często puszcza sutek matki, dlatego tak ważne jest to, aby przed rozpoczęciem karmienia zadbać o dziecko i udrożnić maluszkowi nosek. W tym celu możemy posłużyć się solą fizjologiczną lub innym preparatem na bazie wody morskiej, środek taki należy zakropić dziecku do nosa i poczekać aż cala wydzielina spłynie. Innym dobrym i skutecznym sposobem na zakatarzone dziecko jest wpuszczenie w poduszkę kilku kropli oleju eterycznego, który równie dobrze oczyści drogi oddechowe malucha. Dopiero po zakończeniu tego typu czynności można przystąpić do karmienia. W karmieniu ważnym aspektem jest też pozycja, ponieważ ta może dziecku ułatwić lub utrudnić podbieranie pokarmu. Kiedy dziecko ma katar najlepiej układać go w pozycji pionowej, ponieważ wtedy swobodniej oddycha. Kolejnym problemem, jaki może wystąpić u chorego dziecka jest chore gardło. Kiedy dziecko boli gardło i kaszle ma ogromne problemy z ssaniem mleka matki dlatego tez warto jest karmić je często, ale małymi porcjami, dzięki temu unikniemy dodatkowego podrażnienia gardła. Jeśli natomiast infekcja będzie się utrzymywała pozostaje tylko konsultacja medyczna. Małe dziecko często podczas choroby ma także podwyższoną temperaturę, stan ten jest bardzo nie wskazany, ponieważ może prowadzić nawet do odwodnienia organizmu, aby temu zaradzić należy dziecko często dostawiać do piersi, ponieważ wodniste mleko nie tylko doda mu sił, ale uchroni przed odwodnieniem. Karmienie chorego dziecka nie jest łatwe jednak bardzo istotne, ponieważ w mleku matki zawarte są liczne przeciw ciała, które pomagają naszemu dziecku podjąć walkę z chorobą. Dzięki pokarmowi naturalnemu dziecko choruje krócej i mniej intensywnie. Choroba jest bardzo trudnym stanem nie tylko dla dziecka, ale też i dla matki, ponieważ często nie jest ona w stanie pomóc swojemu dziecku tym czasem istnieje wiele wariantów, dzięki którym sam proces karmienia może przebiegać szybciej i sprawniej. Podane sposoby na karmienie dziecka chorego dotyczą nie tylko sytuacji, kiedy podawany jest pokarm naturalny, ale nawet ten sztuczny z butelki.

Kategoria: Porady

Jak dbać o skórę dziecka?

31 sierpnia 2014 | Tagi: , ,

Jak dbać o skórę dziecka? Dziecko bardzo szybko rośnie i przybiera na wadze dzieje się tak nie tylko za sprawą snu, ale też i diety wszystko to może mieć wpływ na stan skóry naszego malca. Może się zdarzyć, że pokarm dostarczany naszemu dziecku uczuli go i wywoła nie pożądane reakcje na jego skórze do reakcji takich zaliczamy przede, wszystkim łuszczący się naskórek, zaczerwienienia. Skóra taka nie wygląda estetycznie a do tego często wywołuje u małego dziecka nie miłe uczucie pieczenia. W takim wypadku należy zastosować odpowiednie kosmetyki, ich wybór uzależniony będzie przede wszystkim od infekcji skóry. Każda infekcja jest inna i może wywoływać ją zupełnie inny alergen i tak, jeśli nasze dziecko ma skórę pokrytą czerwonymi plamkami wtedy najprawdopodobniej jest to wynikiem uczulenia na pokarm. Dlatego ważne jest szybkie wyeliminowanie składnika wywołującego uczulenie z diety, wystarczy tylko nadzorować wszystko to, co przyjmuje dziecko lub prowadzić zapiski, aby przekonać się, co go uczula. Bardzo częstym zjawiskiem występującym u małych dzieci jest tez skóra szorstka i łuszcząca się. W takich wypadkach najlepiej jest zastosować kremy dla skóry wrażliwej posiadające odpowiedni atest. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że na skórze dziecka nie pojawią się nowe zmiany oraz że suche partie ciała nie ulęgną dodatkowemu podrażnieniu. Nawilżanie skóry dziecka jest ważne również podczas kąpieli, ponieważ sucha skóra swędzi i piecze, co za tym idzie przeszkadza nawet podczas snu, ponieważ dziecko odczuwa dyskomfort. Dlatego też, aby mu pomoc warto jest smarować suchą skórę kremem z dodatkiem pantenolu lub innego składnika łagodzącego. Problem suchej skóry dotyka bardzo wiele dzieci w niektórych wypadkach skóra jest tak bardzo podrażniona, że wymaga bardziej zdecydowanych kroków, czyli dziecku należy zakładać ubrana delikatne i mile w dotyku takie jak bawełna, ponieważ dzięki nim skóra bardziej oddychała i nie będzie już tak uporczywie swędziała. Co ważne każde takie ubranko przed założeniem należy dokładnie uprać w specjalnym proszku hipoalergicznym, aby nie wywołać uczulenia na delikatnej skórze dziecka. Problemy ze skórą u dzieci występują najczęściej jesienią, ponieważ wtedy w domu pracują kaloryfery i co za tym idzie jest bardzo suche powietrze. W takich warunkach skóra szybko traci wilgotność i robi się szorstka w dotyku. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego też szybko może zmienić się w suchą lub uczuloną. Warto w takich momentach mieć przy sobie odpowiedni krem oraz kosmetyki do pielęgnacji skóry, ponieważ tylko one są w stanie pomóc naszemu dziecku.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja.

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.