Pozycje do karmienia dziecka

2 października 2014 | Tagi: , ,

Pozycje do karmienia dziecka Aby karmienie przebiegało szybko i sprawnie watro jest wybrać dogodną dla siebie pozycje. Karmienie piersią jest bardzo ważne, ponieważ dzięki naturalnemu mleku matki dziecko szybciej się uodparnia na wszelkiego typu infekcje. Mimo to nawet mały drobiazg może zadecydować o tym, że kobieta zrezygnuje z takiego karmienia, najczęstszymi powodami takich decyzji są przeciążony kręgosłup czy obolałe brodawki, dlatego wybranie odpowiedniej pozycji jest tak ważne. Pierwszą polecaną pozycją jest pozycja tradycyjna polegająca na wygodnym ułożeniu nóg oraz pleców, opieramy się wygodnie o fotel i układamy dziecko przy piersi. Pozycja ta jest bardzo wygodna dla kobiety, ponieważ piersi układają się wtedy naturalnie, przez co są bardziej dostępne dla dziecka. Aby sobie jeszcze dodatkowo poprawić wygodne ułożenie zaleca kupienie się poduszki w kształcie litery przedmioty te znakomicie się spisują, ponieważ zapobiegają drętwieniu ręki podczas karmienia. Kolejną pozycją jest pozycja krzyżowa jest ona bardzo zbliżona do pozycji tradycyjnej różni ją tylko ulotnie dłoni, ponieważ malca trzymamy ręką przeciwna do piersi. Zastosowanie tej techniki daje ogromne możliwości, ponieważ pozwala wygodnie karmić i jest dobrym sposobem na niejadka. Spod pachy to kolejna propozycja na łatwiejsze i wygodniejsze karmienie, technikę ta wykorzystują przede wszystkim kobiety, po cesarskim cieciu, ponieważ pozwala ona ochronić pobolały jeszcze brzuch przed dźwiganiem dziecka. Pozycja ta polecana jest dla dzieci mających problemy z chwytaniem brodawki. Aby wykonać te pozycje wystarczy tylko usiąść wygodnie i pod plecy położyć sobie poduszkę, dziecko powinno być na wysokości piersi a brzuszek ma przylegać do boku matki. Często stosowaną techniką jest również technika na leżąco, cieszy się ona ogromnym powodzeniem szczególnie nocą, ponieważ daje ogromny komfort po pierwsze matka karmi, kiedy chce po drugie dziecku jest wygodnie. Pozycja ta przyjmuje dwa podstawowe warianty, czyli na boku lub na plecach. Najczęściej jednak spotykaną jest pozycja na boku wystarczy tylko właściwie się ułożyć, dla wygodny miedzy nogi włożyć poduszkę i dziecko położyć jak najbliżej siebie. Z kolei w pozycji na plecach chodzi o to, aby dziecko ułożyć na sobie. Pozycja ta jest zalecana po cieciu cesarskim, aby odciążyć, obolały brzuch matki. Właściwa pozycja do karmienia jest bardzo istotną sprawą, ponieważ daje komfort nie tylko matce, ale i dziecku, jeśli matce jest wygodnie to tak samo odczuwa to dziecko.

Kategoria: Czas wolny z dzieckiem

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. https://apostasbonus.com/

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.