Sposoby na walkę z bezsennością

4 października 2014 | Tagi: , ,

Sposoby na walkę z bezsennością Sen jest bardzo ważnym aspektem dla zdrowia każdego dziecka, ponieważ podczas snu dziecko nie tylko odpoczywa, ale nawet rośnie. Każde dziecko potrzebuje snu do prawidłowego rozwoju, jeśli mu go nie dostarczymy jest rozdrażnione i płaczliwe. Sen dziecka uzależniony jest od wielu czynników jednym z nich jest temperatura pomieszczenia. Zbyt wysoka temperatura w pokoju może spowodować kłopoty z zaśnięciem. Temperatura w pokoju dziecka nie powinna przekraczać dwudziestu stopni, często jednak jej utrzymanie jest nie możliwe szczególnie latem wtedy zaleca się zasłaniać okna po to, aby nie dopuścić do przegrzewania się pokoju kolejnym sposobem na obniżenie zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu jest wietrzenie go. Wystarczy tylko kwadrans świeżego powietrza, aby zmieniało się powietrze w pokoju, dodatkowo świeże powietrze sprzyja zasypaniu watro jednak na czas wietrzenia wynieść dziecko do innego pomieszczenia, ponieważ w przeciwnym razie może zastać zawiane i złapać jakąś infekcję. Kolejnym ważnym aspektem, który może przeszkadzać dziecku w zasypianiu jest jego ubiór, czyli należy go dostosować do pogody. Jeśli jest gorąco nie wolno dziecka zbyt grubo ubierać lub nakrywać kołderką wystarczy tylko przykryć je pieluszką tetrowa. Inną przyczyną kłopotu dziecka ze snem są owady. Owady nie tylko wydają nie przyjemny odgłos, ale dodatkowo mogą ukąsić dziecko. Aby zapobiec ich negatywnemu działaniu watro w oknach zamontować moskitiery, specjalne siatki, które uniemożliwiają owadom przedostanie się do pokoju malca. Innym dobrym sposobem są odstraszacie ultradźwiękowe. Urządzenia takie zasilane są prądem wystarczy tylko włączyć je do gniazdka, aby emitował ultradźwięki naturalnie nie słyszalne dla ucha dziecka, ale za to nie do zniesienia dla komarów. Najczęstszym jednak powodem braku snu u małych dzieci jest problem z pieluszką. Wysoka temperatura powietrza sprawia, że pod pieluszką jest stale wilgotno, więc jeśli nawet niemowlę nie odda moczu skóra wokół pupy staje się zaczerwieniona i podrażniona. Jest to bardzo nie przyjemne dla dziecka i bolesne nic, więc dziwnego, że zamiast spać ciągle płacze. W takiej sytuacji pomóc może jedynie kosmetyk nawilżający oraz zapobiegający odparzeniom skórnym. Warto także częściej przewijać dziecko po to, aby skóra mogła oddychać i szybciej się zregenerowała. Jak widać przyczyn barku snu u dzieci jest bardzo wiele ale każda młoda mama musi nauczyć się je odróżniać aby pomóc swojemu dziecku. Sen jest zbyt ważny dla jego rozwoju, aby można było go bagatelizować i sprowadzać na boczny tor.

Kategoria: Czas wolny z dzieckiem

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja.

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.