Sposoby na AZS

3 września 2014 | Tagi: , ,

Sposoby na AZS AZS jest częsta chorobą występującą u noworodków skrót oznacza atopowe zapalenie skóry, często choroba ta określana jest również jako skaza białkowa, egzema. Choroba ta bierze się przede wszystkim z alergii skórnej, badania dowodzą, że na AZS choruje już coraz więcej ludzi w tym dzieci, które nie ukończyły jeszcze roku życia. Objawów tej choroby możemy szukać przede, wszystkim na w skórze suchej i łuszczącej się często towarzyszącym objawem jest też silny świat. Choroba ta przebiega bardzo rożnie i decydującym w niej czynnikiem jest wiek dziecka można wyróżnić tutaj trzy podstawowe fazy takie jak faza niemowlaka, czyli jeśli dziecko ma nie więcej niż dwa latka i fazę dziecięcą, która może powstać między trzecim a dwunastym rokiem życia dziecka. Aby zniwelować tak ciężka dolegliwość należy przede wszystkim o dziecko odpowiednio dbać, czyli je pielęgnować i nawilżać jego skórę. Na początek dobrze jest zakupić krem z emolientem, który doskonale natłuści ciało naszego maluszka dodatkowo zabezpieczy skórę przed nadmiernym traceniem wody. Efekt działania tego typu kremu utrzymuje się przez około cztery godziny, dlatego aby zauważyć poprawę na skórze dziecka warto jest tego typu zabiegi wykonywać nawet kilka razy na dzień. O malca trzeba dbać nie tylko w dzień, ale też porą wieczorną a szczególnie po i kąpieli, ponieważ po jej wykonaniu skóra traci dużo wody i jest bardzo wysuszona. Aby poprawić jej wygląd trzeba myć dziecko w cieplej wodzie z dodatkiem, syndetu. Po wysuszeniu skóry trzeba też ją odpowiednio nawilżyć preparatami pielęgnacyjnymi. Bardzo ważnym elementem walki z zapaleniem skóry jest też ubiór dziecka. Jego skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa nic, więc dziwnego, że potrzebuje ubrań delikatnych i miłych w dotyku, znakomicie w tej kwestii spisują się ubrania bawełniane. Przed założeniem ich trzeba jednak pamiętać o dokładnym ich wypraniu w płynach hipoalergicznych oraz wyprasowaniu po to, aby nie wywołać podrażnienia u dziecka. W zapaleniu skóry ważną jest także profilaktyka, czyli zapobieganie chorobie czy też jej nawrotom. Aby dziecko mogło się dobrze rozwijać i nie miało problemów ze skórą należy ograniczyć kontakt dziecka z kurzem, czyli zrezygnować z dywanów i ciężkich zasłon. Pomieszczenie, w którym przebywa dziecko powinno być czyste i dobrze wietrzone ważna jest też jego wilgotność, powietrze w pokoju dziecka nie powinno być zbyt suche ani cieple, ponieważ ciepło wywołuje pot a co za tym idzie mogą wystąpić dodatkowe podrażnienia na skórze dziecka z kolei suche powietrze wysusza delikatną skórę malca i dodatkowo podrażnia ją. Tylko, właściwa opieka i pielęgnacja mogą pomóc dziecku w zwalczeniu choroby skórnej.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. dentofobia

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.