Jak dbać o butelkę naszego dziecka?

8 października 2014 | Tagi: , ,

Jak dbać o butelkę naszego dziecka? Układ pokarmowy każdego dziecka jest bardzo wrażliwy, dlatego też, aby uchronić go prze wszelkiego typu zarazkami lub zatruciami należy być bardzo ostrożnym i nie zwykle czujnym na higienę. Nie można dopuścić do tego, aby dziecko miało styczność z brudnym przedmiotem, ponieważ na tych najczęściej znajdują się groźne zarazki. Dlatego też przez pierwsze pól roku życia dziecka należy wszystkie przedmioty oraz akcesoria, z którymi ma styczność dokładnie myć i sterylizować w gorącej wodzie. Największą uwagę trzeba jednak zwrócić na butelkę, ponieważ to w niej podawany jest pokarm naszemu dziecku. Od razu po zakończeniu przez dziecka posiłku butelkę taką należy szybko umyć podobnie należy postąpić z nakrętka i dalszymi jej częściami. Butelkę taką należy myć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu. Pod żadnym pozorem nie należy zostawiać tej czynności na później, ponieważ resztki pokarmu bardzo szybko zastygają i później trudno je usunąć z butelki. Butelkę taką można myć pod bieżącą wodą lub za pomocą specjalnej szczotki do mycia butelek. Dzięki jej zastosowaniu mamy pewność, że naczynie jest czyste i sterylne. Szczotka taka jednak może stać się drogą przenoszenia bakterii, dlatego też po każdym jej użyciu należy ją dokładnie umyć i przynajmniej raz w ciągu dnia wyparzyć w gorącej wodzie. Sterylizacja jest znakomitym pomysłem na to, aby przedmioty użytku zewnętrznego były czyste. Najtańszym sposobem na jej przeprowadzenie jest wybranie dużego pojemnika lub garnka i nalanie do niego wody, następnie do tak przygotowanego wrzątku wrzuca się przedmiot i gotuje około dziesięciu minut. Aby wysterylizować butelkę można też już zakupić butelki ze sterylizatorem, które są bardzo proste w użyciu wystarczy jedynie nalać do nich wody i wstawić na kilka minut do kuchenki mikrofalowej dzięki wysokiej temperaturze parująca woda sama oczyści przedmiot dogłębnie. Tego typu sterylizator nazywany jest mikrofalowym na rynku istnieją jednak też inne jego gatunki takie jak elektryczny sterylizator. Jest on bardzo wygodny, ponieważ w jednej chwili możemy wysterylizować w nim aż sześć butelek. Taki sterylizator posiada jednak jedną wadę, jest nią jego wielkość. Więc jeśli jesteśmy posiadaczami małych kuchni bardziej funkcjonalny okaże się sterylizator mikrofalowy. Czysta butelka jest bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o zdrowie naszych dzieci, ponieważ ich organizmy są jeszcze bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego też bardzo szybko są atakowane przez wirusy oraz bakterie.

Jak dbać o butelkę naszego dziecka?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja.

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.