Jak dbać o skórę dziecka?

31 sierpnia 2014 | Tagi: , ,

Jak dbać o skórę dziecka? Dziecko bardzo szybko rośnie i przybiera na wadze dzieje się tak nie tylko za sprawą snu, ale też i diety wszystko to może mieć wpływ na stan skóry naszego malca. Może się zdarzyć, że pokarm dostarczany naszemu dziecku uczuli go i wywoła nie pożądane reakcje na jego skórze do reakcji takich zaliczamy przede, wszystkim łuszczący się naskórek, zaczerwienienia. Skóra taka nie wygląda estetycznie a do tego często wywołuje u małego dziecka nie miłe uczucie pieczenia. W takim wypadku należy zastosować odpowiednie kosmetyki, ich wybór uzależniony będzie przede wszystkim od infekcji skóry. Każda infekcja jest inna i może wywoływać ją zupełnie inny alergen i tak, jeśli nasze dziecko ma skórę pokrytą czerwonymi plamkami wtedy najprawdopodobniej jest to wynikiem uczulenia na pokarm. Dlatego ważne jest szybkie wyeliminowanie składnika wywołującego uczulenie z diety, wystarczy tylko nadzorować wszystko to, co przyjmuje dziecko lub prowadzić zapiski, aby przekonać się, co go uczula. Bardzo częstym zjawiskiem występującym u małych dzieci jest tez skóra szorstka i łuszcząca się. W takich wypadkach najlepiej jest zastosować kremy dla skóry wrażliwej posiadające odpowiedni atest. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że na skórze dziecka nie pojawią się nowe zmiany oraz że suche partie ciała nie ulęgną dodatkowemu podrażnieniu. Nawilżanie skóry dziecka jest ważne również podczas kąpieli, ponieważ sucha skóra swędzi i piecze, co za tym idzie przeszkadza nawet podczas snu, ponieważ dziecko odczuwa dyskomfort. Dlatego też, aby mu pomoc warto jest smarować suchą skórę kremem z dodatkiem pantenolu lub innego składnika łagodzącego. Problem suchej skóry dotyka bardzo wiele dzieci w niektórych wypadkach skóra jest tak bardzo podrażniona, że wymaga bardziej zdecydowanych kroków, czyli dziecku należy zakładać ubrana delikatne i mile w dotyku takie jak bawełna, ponieważ dzięki nim skóra bardziej oddychała i nie będzie już tak uporczywie swędziała. Co ważne każde takie ubranko przed założeniem należy dokładnie uprać w specjalnym proszku hipoalergicznym, aby nie wywołać uczulenia na delikatnej skórze dziecka. Problemy ze skórą u dzieci występują najczęściej jesienią, ponieważ wtedy w domu pracują kaloryfery i co za tym idzie jest bardzo suche powietrze. W takich warunkach skóra szybko traci wilgotność i robi się szorstka w dotyku. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego też szybko może zmienić się w suchą lub uczuloną. Warto w takich momentach mieć przy sobie odpowiedni krem oraz kosmetyki do pielęgnacji skóry, ponieważ tylko one są w stanie pomóc naszemu dziecku.

Jak dbać o skórę dziecka?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja.

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.