Jak wybrać nocnik dla dziecka?

12 października 2014 | Tagi: , ,

Jak wybrać nocnik dla dziecka? Każda mama pragnie, aby jej dziecko zaczęło korzystać z nocnika jak najszybciej, ponieważ jest to dla niej ogromna wygoda, malca nie trzeba wówczas, co kilka godzin przewijać i można sporo zaoszczędzić na pieluszkach. Pierwszy kontakt z nocnikiem dziecko może mieć już około ósmego miesiąca roku jednak tak na prawdę świadomie zaczyna z niego korzystać dopiero koło drugiego roku życia. Czas ten można bardzo dobrze wykorzystać na wybór odpowiedniego nocnika dla malca. Pierwszym aspektem, którym kierujemy się przy wyborze nocnika jest płeć dziecka, nie chodzi tutaj bynajmniej tylko o kolor, ale nawet o pewne różnice fizjologiczne, ponieważ chłopcy sikają nieco inaczej niż dziewczynki. Dlatego też kupując nocnik dla chłopca musimy jako rodzice zwrócić uwagę na to, aby nocnik był zabezpieczony z przodu. Kolejnym aspektem, na który watro jest zwrócić uwagę to dekoracje i dodatki, do nocników najczęściej są to figurki, misie, elementy dźwiękonaśladowcze czy nawet kolorowe malunki. Wiele osób sądzi, że wzór na nocniku musi być ciekawy, ponieważ dziecko wtedy bardziej się nim interesuje i będzie skłonne z niego korzystać. Wybór, co, do nocników jest ogromny można podzielić na kilka kategorii sklepowych, czyli nocniki najprostsze. Nocniki takie przede wszystkim nie posiadają żadnych atrakcji, czyli dodatkowo i są bardzo tanie. Drugą grupę stanowią nocniki grające ich sposób działania jest bardzo prosty, czyli po załatwieniu potrzeby przez dziecko wydają z siebie określony dźwięk. Nocniki takie są atrakcją, ale tylko przez krótki czas, ponieważ baterie zasilające pozytywkę bardzo szybko się wyczerpują. Ostatnią grupą nocników są nocniki typu sedes te są najdroższe, zazwyczaj, można je spotkać w sklepach dla maluszków mają bardzo charakterystyczny wygląd, ponieważ przypominają krzesełko z oparciem. Co ważne modele te są wzbogacone o dodatkowe funkcje czyli bardzo często posiadają spłuczkę lub nawet pozytywkę .Nocniki takie bardzo zbliżone są do naturalnych sedesów, dlatego też po nie skąd przyzwyczajają dziecko do przyszłego korzystania z ubikacji. Jeśli już wybierzemy właściwy nocnik wtedy watro jest zacząć przyzwyczajać do niego dziecko, czyli na początek tłumaczymy, do czego służy i gdzie jest jego miejsce następnie obserwujemy malca i w razie potrzeby ingerujemy, jeśli chce skorzystać z nocnika. Przede wszystkim nie jest wskazane ponaglanie malca, ponieważ dziecko bardzo szybko może się zrazić do nowego sprzętu, trzeba dać mu czas na oswojenie się z nocnikiem i rezygnacji z pieluszek, do których jest przyzwyczajone.

Jak wybrać nocnik dla dziecka?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. www.clean.pl - firma sprzątająca Kraków wynajem auta z kierowcą poznań

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.