Kategoria: ‘Porady’

Przekąski dla malca

13 października 2014 | Tagi: , ,

Przekąski dla malca Przekąska to typowe danie serwowane dziecku miedzy, posiłkami głównymi, co prawda nie jest to zbyt zdrowe, ponieważ w ten sposób można wychować sobie łakomczucha lub przeciwnie niejadka jednak z długiej strony są też plusy takiej sytuacji czyli dziecko szybko zaspokaja głód i jest w stanie poczekać na główny posiłek. Żołądek malca jest zbyt malutki, aby mogło ono zjadać dużą porcję pokarmu na jeden raz, dlatego to co zje starcza mu tylko na kilka godzin w takim wypadku watro jest podawać przekąskę aby przetrzymać malca do godziny kolacji czy też obiadu. Decydując się na deser dziecka musimy przede wszystkim barć pod uwagę to, w jakim wieku jest nasze dziecko, ponieważ przeciery różnią się miedzy sobą konsystencją oraz składem chemicznym. Dobry deser to taki, który dostarcza dziecku witamin składników mineralnych oraz składników odżywczych. Przekąski można wykonać samodzielnie w domu, jeśli mamy pewność, że owoce i warzywa, których użyjemy są zdrowe możemy też posłużyć się gotowymi daniami ze słoiczka, które są równie cennym źródłem witamin. Jeśli jesteśmy na spacerze wtedy sytuacja się troszkę komplikuje, ponieważ nie wygodnie jest karmić dziecko na powietrzu wtedy zamiast zupek i przecierów możemy podać mu chrupki lub świeże owoce na przegryzkę. Są one na tyle syte ze zaspokoją głód dziecka na kilka minut. Karminie na powietrzu jest również nie wskazane ze względu na obecność owadów, które są nęcone słodkim smakiem przekąski. Aby mieć pewność, że nasze dziecko jada wszystko to, co jest dla niego zdrowe i cenne należy zwrócić uwagę na jego pokarm, czyli czy jest świeży, zdrowy oraz urozmaicony. Nie można skupiać się tylko na owocu, które dziecko lubi, ponieważ w ten sposób zamykamy mu drogę do innych zwanych witamin. Należy podsuwać mu inne potrawy tak, aby nauczył się odróżniać smaki i jednocześnie dostarczył organizmowi wszystkich cennych składników. Watro przy podawania przekąsek pamiętać jeszcze o jednym ważnym aspekcie, czyli mianowicie przekąski, które podajemy przed głównym posiłkiem mogą znacznie osłabić apetyt malca, dlatego też zaleca się, aby nie były serwowane w przesadzonych porcjach. Na przekąski dla malutkiego dziecka najbardziej nadają się deserki, świeże owoce lub chrupki kukurydziane na pewno w jego diecie nie ma miejsca n chipsy czy też słodycze, ponieważ produkty te nie wprowadza do organizmu żadnych ważnych witamin tylko puste kalorie. Małe dzieci szybko się przyzwyczaja do słodyczy i później odmawiają przyjmowania innego pokarmu, co z za tym idzie słabiej się rozwijają.

Kategoria: Porady

Jak wybrać nocnik dla dziecka?

12 października 2014 | Tagi: , ,

Jak wybrać nocnik dla dziecka? Każda mama pragnie, aby jej dziecko zaczęło korzystać z nocnika jak najszybciej, ponieważ jest to dla niej ogromna wygoda, malca nie trzeba wówczas, co kilka godzin przewijać i można sporo zaoszczędzić na pieluszkach. Pierwszy kontakt z nocnikiem dziecko może mieć już około ósmego miesiąca roku jednak tak na prawdę świadomie zaczyna z niego korzystać dopiero koło drugiego roku życia. Czas ten można bardzo dobrze wykorzystać na wybór odpowiedniego nocnika dla malca. Pierwszym aspektem, którym kierujemy się przy wyborze nocnika jest płeć dziecka, nie chodzi tutaj bynajmniej tylko o kolor, ale nawet o pewne różnice fizjologiczne, ponieważ chłopcy sikają nieco inaczej niż dziewczynki. Dlatego też kupując nocnik dla chłopca musimy jako rodzice zwrócić uwagę na to, aby nocnik był zabezpieczony z przodu. Kolejnym aspektem, na który watro jest zwrócić uwagę to dekoracje i dodatki, do nocników najczęściej są to figurki, misie, elementy dźwiękonaśladowcze czy nawet kolorowe malunki. Wiele osób sądzi, że wzór na nocniku musi być ciekawy, ponieważ dziecko wtedy bardziej się nim interesuje i będzie skłonne z niego korzystać. Wybór, co, do nocników jest ogromny można podzielić na kilka kategorii sklepowych, czyli nocniki najprostsze. Nocniki takie przede wszystkim nie posiadają żadnych atrakcji, czyli dodatkowo i są bardzo tanie. Drugą grupę stanowią nocniki grające ich sposób działania jest bardzo prosty, czyli po załatwieniu potrzeby przez dziecko wydają z siebie określony dźwięk. Nocniki takie są atrakcją, ale tylko przez krótki czas, ponieważ baterie zasilające pozytywkę bardzo szybko się wyczerpują. Ostatnią grupą nocników są nocniki typu sedes te są najdroższe, zazwyczaj, można je spotkać w sklepach dla maluszków mają bardzo charakterystyczny wygląd, ponieważ przypominają krzesełko z oparciem. Co ważne modele te są wzbogacone o dodatkowe funkcje czyli bardzo często posiadają spłuczkę lub nawet pozytywkę .Nocniki takie bardzo zbliżone są do naturalnych sedesów, dlatego też po nie skąd przyzwyczajają dziecko do przyszłego korzystania z ubikacji. Jeśli już wybierzemy właściwy nocnik wtedy watro jest zacząć przyzwyczajać do niego dziecko, czyli na początek tłumaczymy, do czego służy i gdzie jest jego miejsce następnie obserwujemy malca i w razie potrzeby ingerujemy, jeśli chce skorzystać z nocnika. Przede wszystkim nie jest wskazane ponaglanie malca, ponieważ dziecko bardzo szybko może się zrazić do nowego sprzętu, trzeba dać mu czas na oswojenie się z nocnikiem i rezygnacji z pieluszek, do których jest przyzwyczajone.

Kategoria: Porady

Jak dbać o butelkę naszego dziecka?

8 października 2014 | Tagi: , ,

Jak dbać o butelkę naszego dziecka? Układ pokarmowy każdego dziecka jest bardzo wrażliwy, dlatego też, aby uchronić go prze wszelkiego typu zarazkami lub zatruciami należy być bardzo ostrożnym i nie zwykle czujnym na higienę. Nie można dopuścić do tego, aby dziecko miało styczność z brudnym przedmiotem, ponieważ na tych najczęściej znajdują się groźne zarazki. Dlatego też przez pierwsze pól roku życia dziecka należy wszystkie przedmioty oraz akcesoria, z którymi ma styczność dokładnie myć i sterylizować w gorącej wodzie. Największą uwagę trzeba jednak zwrócić na butelkę, ponieważ to w niej podawany jest pokarm naszemu dziecku. Od razu po zakończeniu przez dziecka posiłku butelkę taką należy szybko umyć podobnie należy postąpić z nakrętka i dalszymi jej częściami. Butelkę taką należy myć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu. Pod żadnym pozorem nie należy zostawiać tej czynności na później, ponieważ resztki pokarmu bardzo szybko zastygają i później trudno je usunąć z butelki. Butelkę taką można myć pod bieżącą wodą lub za pomocą specjalnej szczotki do mycia butelek. Dzięki jej zastosowaniu mamy pewność, że naczynie jest czyste i sterylne. Szczotka taka jednak może stać się drogą przenoszenia bakterii, dlatego też po każdym jej użyciu należy ją dokładnie umyć i przynajmniej raz w ciągu dnia wyparzyć w gorącej wodzie. Sterylizacja jest znakomitym pomysłem na to, aby przedmioty użytku zewnętrznego były czyste. Najtańszym sposobem na jej przeprowadzenie jest wybranie dużego pojemnika lub garnka i nalanie do niego wody, następnie do tak przygotowanego wrzątku wrzuca się przedmiot i gotuje około dziesięciu minut. Aby wysterylizować butelkę można też już zakupić butelki ze sterylizatorem, które są bardzo proste w użyciu wystarczy jedynie nalać do nich wody i wstawić na kilka minut do kuchenki mikrofalowej dzięki wysokiej temperaturze parująca woda sama oczyści przedmiot dogłębnie. Tego typu sterylizator nazywany jest mikrofalowym na rynku istnieją jednak też inne jego gatunki takie jak elektryczny sterylizator. Jest on bardzo wygodny, ponieważ w jednej chwili możemy wysterylizować w nim aż sześć butelek. Taki sterylizator posiada jednak jedną wadę, jest nią jego wielkość. Więc jeśli jesteśmy posiadaczami małych kuchni bardziej funkcjonalny okaże się sterylizator mikrofalowy. Czysta butelka jest bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o zdrowie naszych dzieci, ponieważ ich organizmy są jeszcze bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego też bardzo szybko są atakowane przez wirusy oraz bakterie.

Kategoria: Porady

Sposoby na karmienia chorego dziecka

5 października 2014 | Tagi: , ,

Sposoby na karmienia chorego dziecka Bardzo wiele kobiet decyduje się na karmienie piersią, ponieważ jest to wygodne a dla dziecka bardzo zdrowe, problem jednak zaczyna się, kiedy dziecko kaszle lub ma katar, wiele matek nie potrafi wtedy poradzić sobie z prostą czynnością dostarczania pokarmu. Jeśli nasze dziecko ma katar wtedy z trudem pobiera pokarm od matki ma to związek z tym, że musi oddychać przez usta, krztusi się i szybko meczy. Dziecko, aby zaczerpnąć powietrza często puszcza sutek matki, dlatego tak ważne jest to, aby przed rozpoczęciem karmienia zadbać o dziecko i udrożnić maluszkowi nosek. W tym celu możemy posłużyć się solą fizjologiczną lub innym preparatem na bazie wody morskiej, środek taki należy zakropić dziecku do nosa i poczekać aż cala wydzielina spłynie. Innym dobrym i skutecznym sposobem na zakatarzone dziecko jest wpuszczenie w poduszkę kilku kropli oleju eterycznego, który równie dobrze oczyści drogi oddechowe malucha. Dopiero po zakończeniu tego typu czynności można przystąpić do karmienia. W karmieniu ważnym aspektem jest też pozycja, ponieważ ta może dziecku ułatwić lub utrudnić podbieranie pokarmu. Kiedy dziecko ma katar najlepiej układać go w pozycji pionowej, ponieważ wtedy swobodniej oddycha. Kolejnym problemem, jaki może wystąpić u chorego dziecka jest chore gardło. Kiedy dziecko boli gardło i kaszle ma ogromne problemy z ssaniem mleka matki dlatego tez warto jest karmić je często, ale małymi porcjami, dzięki temu unikniemy dodatkowego podrażnienia gardła. Jeśli natomiast infekcja będzie się utrzymywała pozostaje tylko konsultacja medyczna. Małe dziecko często podczas choroby ma także podwyższoną temperaturę, stan ten jest bardzo nie wskazany, ponieważ może prowadzić nawet do odwodnienia organizmu, aby temu zaradzić należy dziecko często dostawiać do piersi, ponieważ wodniste mleko nie tylko doda mu sił, ale uchroni przed odwodnieniem. Karmienie chorego dziecka nie jest łatwe jednak bardzo istotne, ponieważ w mleku matki zawarte są liczne przeciw ciała, które pomagają naszemu dziecku podjąć walkę z chorobą. Dzięki pokarmowi naturalnemu dziecko choruje krócej i mniej intensywnie. Choroba jest bardzo trudnym stanem nie tylko dla dziecka, ale też i dla matki, ponieważ często nie jest ona w stanie pomóc swojemu dziecku tym czasem istnieje wiele wariantów, dzięki którym sam proces karmienia może przebiegać szybciej i sprawniej. Podane sposoby na karmienie dziecka chorego dotyczą nie tylko sytuacji, kiedy podawany jest pokarm naturalny, ale nawet ten sztuczny z butelki.

Kategoria: Porady

  • Kategorie

  • Portal

    • Kiedy na świecie nareszcie pojawia się długo oczekiwany potomek, rodzice tracą dla niego głowę. Również do tego stopnia, iż choćby najmniejsze kaszlnięcie czy kichnięcie dziecka wzbudza u nich niepohamowany i kontrolowany strach i niepokój. Dlatego też dobrze jest by do niektórych spraw podchodzić z większym spokojem. Owy spokój można osiągnąć poprzez choćby naukę i edukację na dany temat. Warto zainteresować się, jeszcze zanim nastąpi rozwiązanie, sposobami pielęgnacji noworodka, skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem lub bardziej doświadczonymi bliskimi. W takich sytuacjach własna mama, czyli przyszła babcia stanowi naprawdę wspaniałe źródło niezbędnych informacji i różnego rodzaju porad. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż tego rodzaju źródło jest o wiele lepsze niż te książkowe. Choć w dzisiejszych czasach, kiedy to księgarnie pełne są różnego rodzaju publikacji na temat macierzyństwa, trudno jest stwierdzić co tak naprawdę stanowi doskonałe źródło. Warto jednak nie opierać się jedynie na książkach i magazynach, ale pozwolić sobie na to by do głosu dochodziła także intuicja. informację o sterydach sterydonline.pl

      Matka nowo narodzonego dziecka posiada bardzo silny instynkt, który potrafi w niektórych sytuacjach zapobiec niebezpiecznym czy też niepożądanym sytuacjom. Oprócz tego dobry źródłem informacji jest internet. Istnieje wiele for internetowych na których możemy zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników, ale również możemy zaglądać na różnorodne strony i blogi. Jeden z nich właśnie czytasz i być może to właśnie tutaj znajdziesz poszukiwane przez siebie informacje.